Best Price BOSCH GOL32D Levels Automatic Precision Level
₦258,437.60
In Stock
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Have a Question? Ask a Specialist
Description
Product Parameters
|
Model
|
GOL 32D
|
|
Objective
|
Blue light lens
|
|
Magnification factor
|
32X
|
|
Objective lens aperture
|
36mm
|
|
Levelling accuracy
|
1mm at 30m
|
|
Shortest sighting distance
|
0.3m
|
|
Multiplicative constant
|
100
|
|
Working range
|
Up to 120m
|
|
Bubble accuracy
|
15
|
|
Dimensions (L*W*H)
|
215*135*145mm
|
|
Waterproof grade
|
IP54
|
|
Tripod fixed seat
|
5/8
|
|
Net weight
|
1.5Kg
|
Details Images









Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 20 in |
| Accuracy | ≥15' |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Leveling Accuracy | 1mm at 30m |
| Shortest sighting distance | 0.3m |
| Multiplicative constant | 100 |
| Dimensions (L*W*H) | 215*135*145mm |
| Material | Zinc Alloy, Aluminium Alloy |
| Brand Name | Bosch |
| Model | GOL 32D |
| Magnification | 32X |
| Measurement range | 2~120m |
| Bubble accuracy | 15 |
| Waterproof grade | 5/8 |







