Cheap Price Original Gar min GPS 73 Handheld Navigation Device Other test Instruments
₦210,214.69
In Stock
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Have a Question? Ask a Specialist
Description
|
ITEM
|
VALUE
|
|
Place of Origin
|
China
|
|
Shanghai
|
|
|
Warranty
|
1 Year
|
|
Customized support
|
OEM, ODM, OBM
|
|
Brand Name
|
Garmin
|
|
Material
|
ABS Alloy
|
|
Color
|
Black
|
|
Power
|
Battery
|
|
Product name
|
GPS73 Handheld GPS
|
|
Satellite
|
GPS+BEIDOU
|
|
Dimension
|
2.6″ x 6.0″ x 1.2″ (6.6 x 15.2 x 3.0 cm)
|
|
Support SD card
|
YES
|
|
FISH FORECAST
|
YES
|
|
Battery life
|
18 hours
|
|
Interface
|
MINI USB
|
|
Display type
|
4 level gray LCD
|
|
Weight
|
203.1g with two AA battery
|
|
Waterproof
|
IPX7
|
Additional information
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 151 × 10 in |
| Brand Name | Garminn |
| Power | Battery |
| Water rating | IPX7 |
| Display resolution | 128 x 160 pixels |
| Material | ABS Alloy |
| Voltage | 220 V |
| Battery life | +18 hours |






