Future CL-320 32x Leveling Instrument High-Precision Outdoor Engineering Road Surveying Automatic Self-Leveling Complete Set
₦136,820.71
In Stock
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Have a Question? Ask a Specialist
Description
|
Productname
|
CL-320
|
|
Telescope
|
Erect image
|
|
Magnification
|
32x
|
|
Effective Objective Lens Aperture
|
36mm
|
|
Field Angle
|
1°20’
|
|
Shortest Stadiometer Distance
|
1.0m
|
|
Stadia Multiplication Constant
|
100
|
|
Stadia Additive Constant
|
0
|
|
Leveling Accuracy
|
±0.5″
|
|
Compensation Range
|
±15’
|
|
Circular Bubble Accuracy
|
8’/2mm
|
|
Dial Graduation Value
|
1° or 1gon
|
|
Round – trip Deviation per Kilometer
|
1.0mm
|
Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 in |
| Type | Electronic level |
| Material | Aluminium Alloy |
| Stadia Multiplication Constant | 100 |
| Product Model | CL-320 |
| Shortest Stadiometer Distance | 1.0m |
| Round - trip Deviation per Kilometer | 1.0mm |






