Hi-Target V200 RTK 1408 Channels GNSS RTK Full Constellation BDS-3 Support 0.82kg Lightweight Global Survey Instrument
₦1,298,887.50
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Description
Highlights at a glance
1408-Channel GNSS RTK: Precise positioning with advanced GNSS technology.
IP68 Waterproof: Ensures durability in harsh environments.
4G & Bluetooth Connectivity: Reliable communication options for versatile use.
High-Precision RTK: Accurate measurements for surveying needs.
Long-Lasting Battery: Up to 16 hours of operation.









Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 28 in |
| Type | RTK Receiver |
| BDS | B3L, B2L, B1L, B1C, B2A, B2B |
| GALILEO | E1, E5A, E6, E5B |
| IP Rating | IP68 |
| NavlC | L2, L1 |
| Brand Name | HI-Target |
| Channels | 1408 Channels |
| SBAS | L1,L2,L5 |
| Application | Land Surveying |
| Warranty | 1 Year |
| GPS | L2P(Y), L1C/A, L1C, L2C, L5 |
| GLONASS | L1, L2 |
| Operating Temperature | -45℃~75℃ |
| Network Module | 4 g, Bluetooth |
| QZSS | L6, L5, L2, L1 |
| Function | GPS RTK Survey (Radio) |










