Hi-Target V700S 1408Ch LiDAR Range 0.1-70m 360° Horizontal FOV 59° Vertical FOV Forest Plot Survey
₦8,203,500.00
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Description
Real-Time Point Cloud: Captures detailed 3D data for precise mapping and analysis.
Post-Processing Accuracy: Enhances data quality through advanced processing techniques.
IP64 Rating: Dustproof and splashproof design ensures durability in various environments.
Multi-GNSS Support: Supports E1, E5a, E5b, E6, providing better positioning accuracy.
Wide Operating Temperature Range: Operates efficiently from -20°C to 55°C.













Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 28 in |
| Type | Slam RTK |
| BDS | B1L, B2L, B3L, B1C, B2a, B2b |
| GALILEO | E1, E5a, E5b, E6 |
| IP Rating | IP64 |
| SBAS | L5, L2, L1 |
| NavlC | L5 |
| Brand Name | Hi Target |
| Channels | 1408 Channels |
| IMU update rate | 200 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| GPS | L1C/A, L1C, L2P(Y), L2C, L5 |
| GLONASS | L1,l2,l3 |
| Operating Temperature | -20℃~55℃ |
| Network Module | 4 g, Bluetooth, Wifi |
| QZSS | L6, L5, L1, L2 |
| RTK Accuracy Vertical | 15mm + 1ppm |











