High-Performance Handheld Laser RTK GNSS Receiver GPS Network for Land Survey Good Survey HL3 GNSS Receiver
₦902,385.00
In Stock
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Have a Question? Ask a Specialist
Description

|
Satellite reception
|
B1I/B2I/B3I/ BI1C/B2a/B2b. L1C/A/L2P(Y)/L2C/L5, L1/L2, E1/E5a/E5b, L1/L2/L5
|
|
Number of channels
|
1408
|
|
Single point accuracy
|
Plane: 1.5m Elevation: 2.5m
|
|
positioning accuracy
|
RTK accuracy: H: ± (8+10 * xD) mmV: ± (15+10’xD) mm
|
|
Laser measurement accuracy
|
Laser tilt measurement three-dimensional error * 1cm+5mm/m (note: equivalent to the measurement accuracy using a centering rod)
|
|
Speed accuracy
|
≤ 0.03m/’s
|
|
Tilt angle
|
0°-30°:≤+1.5cm; 30-120°: +1.5~3.0cm
|
|
Inertial compensation accuracy
|
1.8m pole, RMS:10mm+0.7mm/tilt
|
|
IMU update rate
|
200Hz
|
|
Power supply voltage
|
5V/2A
|
|
Working time
|
≥12h
|
|
Charging interface
|
Type-c
|
|
Bluetooth
|
BT4.1 dual-mode Bluetooth
|
|
Waterproof and dustproof
|
IP67
|
|
Drop-proof
|
Resistance to 1.6 meters free fall
|
|
Working temperature
|
-20°C~75°C
|
|
Storage temperature
|
-40°C~85°C
|
|
Buttons
|
Power switch button
|
|
Casing material
|
Polymer Engineering Materials
|
|
Centering Pole interface
|
1/4-20 UNC
|
|
Indicator light
|
1 power light, 1 Bluetooth light, 1 differential light, 1 satellite light
|
|
Dimensions
|
139x63x40(mm)
|
|
Weight
|
190g
|






Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 in |
| Warranty | 1 Year |
| Working time | ≥12h |
| Charging interface | Type-c |
| Bluetooth BT4.1 dual-mode Bluetooth | BT4.1 dual-mode Bluetooth |
| Brand name | Good Survey |
| Power supply voltage | 5V/2A |
| Casing material | Polymer Engineering Materials |
| Water rating | IP67 |
| Weight | 190g |











