SinDing X7 Field Master 20 km External Radio Range, Handheld Ready, Dual AR, 2-Year Warranty, Budget-Friendly.
₦2,871,225.00
In Stock
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.
Have a Question? Ask a Specialist
Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 28 in |
| Type | RTK Receiver |
| BDS | B2L, B1L, B1C, B2B |
| GALILEO | E1, E5A, E5B, E6 |
| IP Rating | Ip67 |
| SBAS | L1, L5 |
| NavlC | L2, L1, L5 |
| Brand Name | SinDing |
| Channels | 1408 Channels |
| GLONASS | G1,G2,G3 |
| Warranty | 2 year |
| GPS | L2P(Y), L1C/A, L1C, L2C, L5 |
| Operating Temperature | -30℃~65℃ |
| Network Module | 4 g, Bluetooth |
| QZSS | L1, L2, L5 |
| Function | GPS RTK Survey (Radio) |










